Terug naar archief

AB jeugd

---------------------------------------------------------

Amersfoort, 19 december 2009

Pallas A1; verdediging derde plek mislukt door autopech

Een dramatische dag voor Pallas A1. Terwijl er stiekem gehoopt werd op een derde plek in de eindstand, werd Amersfoort niet bereikt.

Evert Rademakers en Paul ten Vergert waren afwezig, waardoor Koen Lambrechts en Morris Merza ook thuis konden blijven. Reden: Paul had autopech.
Door de teleurstelling werd er ook niet aan gedacht dat misschien de middagwedstrijd gehaald kon worden.
In plaats van eremetaal waarschijnlijk een boete....

Uitslagen ronde 7
Chesscool 1 - Pallas 1 4 - 0
- - NO 1 - 0
- - NO 1 - 0
- - NO 1 - 0
- - NO 1 - 0

 

Overige uitslagen:

Zukertort 2 - Zukertort 1 1 - 3
SV de Combinatie
- Messemaker 1 1.5 - 2.5
SC Groningen - Op Eigen Wieken 1 3 - 1
SV Santpoort - Schaakmaat 1 0 - 4
SG Amersfoort 1 - Botwinnik 1 1.5 - 2.5
Almelo - SV Zwijndrecht 2.5 - 1.5
Pion 1 - SV Spijkenisse 2 - 2

Uitslagen ronde 8
SV Santpoort - Pallas 1 4 - 0
- - NO 1 - 0
- - NO 1 - 0
- - NO 1 - 0
- - NO 1 - 0

 

Overige uitslagen:

Zukertort 1 - Messemaker 1 4 - 0
Chesscool 1 - SC Groningen 3.5 - 1.5
Schaakmaat 1 - SV de Combinatie
3.5 - 1.5
Op Eigen Wieken 1 - Zukertort 2 2 - 2
SV Spijkenisse - Almelo 0 - 4
SG Amersfoort 1 - Pion 1 2.5 - 1.5
Botwinnik 1 - SV Zwijndrecht 2 - 2

---------------------------------------------------------

Eindstand KNSB Meesterklasse A-jeugd
    Mp Bp
1 Zukertort 1 16 25.5
2 Chesscool 1 14 25.5
3 Schaakmaat 1 10 21
4 Almelo 8 16.5
5 SG Amersfoort 1 8 16
6 Messemaker 1 8 15
7 Pallas 1 8 14
  SC Groningen 8 14
9 Op Eigen Wieken 1 7 15.5
10 Zukertort 2 7 13.5
11 Botwinnik 1 7 13
12 SV de Combinatie 7 12.5
13 SV Santpoort 6 14
14 SV Spijkenisse 5 14
  SV Zwijndrecht 5 14
16 Pion 1 4 12

---------------------------------------------------------

Elst, 19 december 2009

Pallas A2 handhaaft zich in KNSB promotieklasse

Pallas A2 heeft zich ondanks een zwaar programma op de slotdag gehandhaafd in de KNSB promotieklasse.

Nadat met 3 - 1 verloren was van de nummer drie, de Toren Arnhem 1, moest het team in de slotronde aantreden tegen kampioen Veenendaal. Hier wist alleen Ben Bloemsma een halfje te scoren.
Maar al met al was het voldoende om (net) boven de degradatiestreep te blijven.

Uitslagen ronde 6
(w)
De Toren 1 - Pallas 2 3 - 1
Jan van Dorp
(1967)
- Guido van Mierlo
(1960) (w)
1 - 0
Justin Gunther
(1935)
- Jan Willem Gerth van Wijk
(1697)
0.5 - 0.5
Nick Beijerinck
(2095)
- Stan Lambrechts
(1671)
0.5 - 0.5
Steven Glasbeek
(1815)
- Ben Bloemsma
(1627)
1 - 0

Overige uitslagen:

De Toren 3 - VAS 1 - 3
Hardenberg - Nieuwegein 1 - 3
Max Euwe - Amersfoort 2 2 - 2
Veenendaal - De Toren 2 4 - 0
Hooglands SG - De Giessen 2.5 - 1.5
Minerva - Moira Domtoren 1 - 3
Z. Amstelveen 3 - Schaakmaat 2 1.5 - 2.5

Uitslagen ronde 7
Pallas 2 - Veenendaal 0.5 - 3.5
Guido van Mierlo
(1960)
- Etienne Goudriaan
(2263) (w)
0 - 1
Jan Willem Gerth van Wijk
(1697)
- Tijmen Kampman
(2076)
0 - 1
Stan Lambrechts
(1671)
- Stefan Bekker
(2108)
0 - 1
Ben Bloemsma
(1627)
- Joost Offringa
(1972)
0.5 - 0.5

Overige uitslagen:

De Giessen - Max Euwe 1 - 3
Z. Amstelveen 3 - Hardenberg 3 - 1
Amersfoort 2 - De Toren 3 2 - 2
Nieuwegein - Hooglands SG 4 - 0
De Toren 1 - Minerva 4 - 0
Moira Domtoren - Schaakmaat 2 2.5 - 1.5
VAS - De Toren 2 1 - 3

---------------------------------------------------------

Eindstand KNSB Promotieklasse A-jeugd , Noord Oost / Midden Zuid
    Mp Bp
1 Veenendaal 13 22
2 Moira Domtoren 13 18.5
3 De Toren 1 10 17.5
4 Schaakmaat 2 8 16.5
5 Nieuwegein 8 15.5
6 De Toren 2 8 14.5
7 Z. Amstelveen 3 7 15
8 Max Euwe 7 14.5
9 Minerva 7 13
10 Amersfoort 2 6 12.5
11 Hooglands SG 6 12
12 Pallas 2 6 12
13 VAS 6 10
14 De Toren 3 4 11.5
15 Hardenberg 3 9.5
16 De Giessen 0 8.5

---------------------------------------------------------

Amersfoort, 7 november 2009

Pallas A1 klimt naar derde plek

Door twee overwinningen is Pallas A1 naar de ongedeelde derde plaats in de KNSB Meesterklasse geklommen.

In ronde 5 werd Messemaker A1 verslagen, terwijl Groningen A1 in ronde 6 het slachtoffer werd van de Palladianen.
Handhaving van de derde plek zal een zware klus worden, want er wacht zware tegenstand. Maar het blijft schaken....

Uitslagen ronde 5
Messemaker 1 - Pallas 1 1 - 3
Reint van der Knijff
(2114)
- Evert Rademakers
(2211) (w)
0.5 - 0.5
Thalitha Munnik
(2048)
- Koen Lambrechts
(2201) (w)
0 - 1
Peter Ypma
(2099)
- Paul ten Vergert
(2279)
0.5 - 0.5
Henk-Jan Evengroen
(1954)
- Morris Merza
(1951)
0 - 1

Overige uitslagen:

SV de Combinatie - Zukertort 1 0 - 4
Op Eigen Wieken 1 - Chesscool 1 1 - 3
SC Groningen - Schaakmaat 1 2.5 - 1.5
Almelo - SG Amersfoort 1 1.5 - 2.5
Pion 1 - Botwinnik 1 2 - 2
SV Santpoort - SV Spijkenisse 0.5 - 3.5
Zukertort 2 - SV Zwijndrecht 2.5 - 1.5

Uitslagen ronde 6
Pallas 1 - SC Groningen 3 - 1
Evert Rademakers
(2211)
- Wesley Vermeulen
(2140) (w)
0.5 -0.5
Koen Lambrechts
(2201)
- Ruben Slagter
(2045)
1 - 0
Paul ten Vergert
(2279)
- Amir Nicolai
(1938)
0.5 - 0.5
Morris Merza
(1951)
- Milan Heller
(1928)
1 - 0

 

Overige uitslagen:

Zukertort 1 - SG Amersfoort 1 3 - 1
Schaakmaat 1 - Chesscool 1 1.5 - 2.5
Op Eigen Wieken 1 - SV de Combinatie 1.5 - 2.5
SV Spijkenisse - Zukertort 2 1.5 - 2.5
Messemaker 1 - Almelo 3 - 1
Botwinnik 1 - SV Santpoort 0.5 - 3.5
SV Zwijndrecht - Pion 1 3.5 - 0.5

---------------------------------------------------------

Elst, 7 november 2009

Twee maal winst voor Pallas A2

Pallas A2 heeft in Elst ronde 4 en 5 gewonnen.

Door deze overwinningen stijgt het team behoorlijk in de ranglijst, en deed het een goede stap richting handhaven.
De overwinning in de 4e ronde tegen Amersfoort A2 was nog nipt, maar tegen VAS werd uitgehaald met 4 - 0.

Uitslagen ronde 4
Pallas 2 - Amersfoort 2 2.5 - 1.5
Guido van Mierlo
(1960)
- Remy Sennema
(1697) (w)
1 - 0
Jan Willem Gerth van Wijk
(1697)
- Marcel Janssen
(1631)
1 - 0
Stan Lambrechts
(1671)
- Anthon Kluijfhout
(1530)
0 - 1
Johhny Paans
(1381 )
- Erwin Komrij
(1726)
0.5 - 0.5

Overige uitslagen:

De Giessen - Hardenberg 0.5 - 3.5
Veenendaal - De Toren 1 3.5 - 0.5
Z. Amstelveen 3 - Max Euwe 3 - 1
Schaakmaat 2 - VAS 3.5 0.5
Nieuwegein - De Toren 3 2.5 - 1.5
De Toren 2 - Moira Domtoren 0.5 - 3.5
Hooglands SG - Minerva 1 - 2

Uitslagen ronde 5
(w)
VAS - Pallas 2 0 - 4
Don van den Bergh
(1873)
- Guido van Mierlo
(1960) (w)
0 - 1
Jouke van Veelen
(1846)
- Jan Willem Gerth van Wijk
(1697)
0 - 1
Daan van Ingen
(1693)
- Stan Lambrechts
(1671)
0 - 1
Deborah Ng
(1570)
- Johhny Paans
(1381 )
0 - 1

Overige uitslagen:

Minerva - Z. Amstelveen 3 2.5 - 1.5
De Toren 2 - Nieuwegein 3 - 1
Hardenberg - De Toren 3 2 - 2
Moira Domtoren - De Toren 1 2.5 - 1.5
Max Euwe - Hooglands SG 2 - 2
Amersfoort 2 - De Giessen 3 - 1
Schaakmaat 2 - Veenendaal 1.5 - 2.5

---------------------------------------------------------

Amersfoort, 10 oktober 2009

Winst en verlies Pallas A1

Zonder bord 1 speler Evert Rademakers heeft Pallas A1 een overwinning behaald en een nederlaag geleden op de tweede speeldag in de KNSB Meesterklasse.

Met 2 1/2 - 1 1/2 werd gewonnen van Zukertort 2, maar met dezelfde cijfers werd verloren van Op Eigen Wieken 1.

Uitslagen ronde 3
Zukertort 2 - Pallas 1 1.5 - 2.5
Christopher Brookes
(2064)
- Koen Lambrechts
(2201) (w)
0 - 1
Florian Jacobs
(2007)
- Paul ten Vergert
(2279)
0.5-0.5
Tjerk Sminia
(1981)
- Morris Merza
(1951)
0 - 1
Gijs IJzermans
(1851)
- Guido van Mierlo
(1960)
1 - 0

Overige uitslagen:

Zukertort 1 - Schaakmaat 1 3 - 1
Chesscool 1 - Botwinnik 1 4 - 0
SC Groningen - Messemaker 1 0 - 4
SG Amersfoort 1 - Op Eigen Wieken 1 1 - 3
Almelo - SV de Combinatie 2 - 2
SV Santpoort - Pion 1 2 - 2
SV Zwijndrecht - SV Spijkenisse 0.5 - 3.5

Uitslagen ronde 4
Pallas 1 - Op Eigen Wieken 1 1.5 - 2.5
Koen Lambrechts
(2201)
- Harry van Vliet
(2037) (w)
0.5-0.5
Paul ten Vergert
(2279)
- Leonore Braggaar
(2024)
0.5-0.5
Morris Merza
(1951)
- Guido Bakker
(1939)
0.5-0.5
Guido van Mierlo
(1960)
- Thijs Roorda
(1939)
0 - 1

Overige uitslagen:

Chesscool 1 - Zukertort 1 1 - 3
Schaakmaat 1 - Messemaker 1 2.5 - 1.5
Botwinnik 1 - SV de Combinatie 1.5 - 2.5
SG Amersfoort 1 - Zukertort 2 4 - 0
SV Spijkenisse - SC Groningen 1.5 - 2.5
Pion 1 - Almelo 1 - 3
SV Zwijndrecht - SV Santpoort 3 - 1

---------------------------------------------------------

Elst, 10 oktober 2009

Gehavend Pallas A2 pakt toch twee matchpunten

Met de invallers Johnny Paans en Hans Knottnerus heeft Pallas A2 toch twee matchpunten binnen gehaald.

Kopman Guido van Mierlo moest invallen in Pallas A1, zodat Jan Willem Gerth van Wijk en Stan Lambrechts beide een bord opschoven. Vanwege het ontbreken van Ben Bloemsma werd naast vaste invaller Johnny Paans ook Hans Knottnerus toegevoegd.
Een overwinning tegen De Giessen en een nederlaag tegen De Toren 2 was het resultaat.

Uitslagen ronde 2
De Giessen - Pallas 2 1.5 - 2.5
Milly Schakel
(1834)
- Jan Willem Gerth van Wijk
(1697) (w)
0 - 1
N.O. - Stan Lambrechts
(1671)
0 - 1
Maarten Euser
(1522)
- Johhny Paans
(1381 )
0.5 - 0.5
Marcel van Wingerden
(1570)
- Hans Knottnerus
()
1 - 0

Overige uitslagen:

Max Euwe - Minerva 2 - 2
Schaakmaat 2 - Nieuwegein 3 - 1
VAS - De Toren 1 0.5 - 3.5
Veenendaal - Amersfoort 2 4 - 0
Hooglands SG - Moira Domtoren 1.5 - 2.5
De Toren 2 - Hardenberg 3 - 1
Z. Amstelveen 3 - De Toren 3 2.5 - 1.5

Uitslagen ronde 3
Pallas 2 - De Toren 2 0.5 - 3.5
Jan Willem Gerth van Wijk
(1697)
- Mees van Osch
(1776) (w)
0 - 1
Stan Lambrechts
(1671)
- Thomas van Veelen
(1751)
0.5 - 0.5
Johhny Paans
(1381 )
- Koen Rieksen
(1745)
0 - 1
Hans Knottnerus
()
- Maurice van Eijk
(1732)
0 - 1

Overige uitslagen:

Hardenberg - Hooglands SG 1 - 3
De Toren 1 - Schaakmaat 2 2.5 - 1.5
Moira Domtoren - Max Euwe 2.5 - 1.5
De Toren 3 - De Giessen 2.5 - 1.5
Minerva - Veenendaal 1.5 - 2.5
Nieuwegein - VAS 1.5 - 2.5
Amersfoort 2 - Z. Amstelveen 2 2 - 2

---------------------------------------------------------

Amersfoort, 19 september 2009

Echte vorm ontbreekt nog bij Pallas A1

Pallas A1 is in de KNSB Meesterklasse begonnen met een (kleine) overwinning en een (kleine) nederlaag.

In de eerste ronde moest aangetreden worden tegen het zwakker geachte SV Spijkenisse. Er werd weliswaar met 2 1/2 - 1 1/2 gewonnen, maar er was meer verwacht.
Zukertort 1, één van de titelkandidaten, was de volgende opponent. Nadat Morris Merza had verloren en Paul ten Vergert had gewonnen, bleef het lang spannend.
Koen Lambrechts had een licht voordeel, en Evert Rademakers stond zwaar onder druk. Nadat Evert na veel zwoegen een remisestelling had bereikt had hij echter nog maar 3 seconden over. Te weinig om verlies te vermijden. Koen wist zijn minieme voordeel niet in winst om te zetten, en moest berusten in remise; 1 1/2 - 2 1/2 verlies dus.

Uitslagen ronde 1
SV Spijkenisse 1 - Pallas 1 1.5 - 2.5
Rik de Wilde
(1937)
- Evert Rademakers
(2211) (w)
1 - 0
Rick van der Pluijm
(1828)
- Koen Lambrechts
(2201)
0 - 1
Dick Groenendijk
(1735 )
- Paul ten Vergert
(2279)
0.5-0.5
Elvira Draat
(1504 )
- Morris Merza
(1951)
0 - 1

Overige uitslagen:

Zukertort 1 - Op Eigen Wieken 1 3 - 1
SV Zwijndrecht - Schaakmaat 1 0.5 - 3.5
Chesscool 1 - Almelo 3.5 - 0.5
SC Groningen - Botwinnik 1 1.5 - 2.5
SV de Combinatie - SG Amersfoort 1 1 - 3
Zukertort 2 - Pion 1 2 - 2
SV Santpoort - Messemaker 1 1 - 3

Uitslagen ronde 2
Pallas 1 - Zukertort 1 1.5 - 2.5
Evert Rademakers
(2211)
- Robin van Kampen
(2452) (w)
0 - 1
Koen Lambrechts
(2201)
- Lody Kuling
(2205)
0.5-0.5
Paul ten Vergert
(2279)
- Bram ter Schegget
(2108)
1 - 0
Morris Merza
(1951)
- Tobias Kabos
(2166)
0 - 1

Overige uitslagen:

Schaakmaat 1 - SG Amersfoort 1 3.5 - 0.5
Messemaker 1 - Chesscool 1 0 - 4
Botwinnik 1 - Zukertort 2 2 - 2
Pion 1 - SC Groningen 1 - 3
Op Eigen Wieken 1 - SV Spijkenisse 3.5 - 0.5
SV de Combinatie - SV Zwijndrecht 2.5 - 1.5
Almelo - SV Santpoort 2 - 2

---------------------------------------------------------

Deventer, 10 september 2009

Valse start Pallas A2

Pallas A2 heeft de eerste wedstrijd tegen de Schaatmaat A2 verloren. De Apeldoorners waren met 3-1 te sterk.

Guido van Mierlo aan bord 1 en Stan Lambrechts aan bord 2 wisten nog een remise te behalen, maar Ben Bloemsma (3) en Johhny Paans moesten de Koning omleggen.

Uitslagen ronde 1
Pallas 2 - Schaakmaat 2 1 - 3
Guido van Mierlo
(1960)
- Tom Smid
(1845) (w)
0.5 - 0.5
Stan Lambrechts
(1671)
- Remko Huzen
(1733)
0.5 - 0.5
Ben Bloemsma
(1576 )
- Nick Baan
(1755)
0 - 1
Johhny Paans
(1381 )
- Marion Severijnen
(1642)
0 - 1

Overige uitslagen:

Moira Domtoren - Veenendaal 2 - 2
Nieuwegein - De Giessen 2.5 - 1.5
De Toren 2 - De Toren 1 1.5 - 2.5
Minerva - Hardenberg 4 - 0
Amersfoort 2 - Hooglands SG 2 - 2
VAS - Z. Amstelveen 3 2.5 - 1.5
De Toren 3 - Max Euwe 1 - 3
KNSB Meesterklasse
(A1):
Stand
dag 1
dag 2
dag 3
dag 4

KNSB NO/MZ
prom.klasse
(A2):
Stand
dag 1
dag 2
dag 3
dag 4